Úspěchy

TFA 2018

V roce 2018 se náš reprezentant v soutěžích TFA Michal Jelínek zúčastnil desitky soutěží. Nejdále bojoval ku příkladu ve Velkých Karlovicich v Moravskoslezském kraji. Nejlépe se umístil v Podolí u Brna a Hruškách u Slavkova, kde obsadil první příčky. Dále následovalo mnoho umístění na stupních vítězů. V Lize MHJ v disciplínách TFA 2018 získal 3. místo.

Úspěch v TFA 2017

V sobotu 14. října 2017 se za Hasičský sbor Rajhrad zúčastnil patnáctiletý Michal Jelínek soutěže v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive- „železný hasič“) O pohár prezidenta Moravské hasičské jednoty v Zastávce u Brna. V rekordně krátkém čase 03:44,44 minut splnil všech 9 fyzicky náročných stanovišť a právem obsadil krásné 1. místo.

Soutěž probíhá v zásahovém obleku s asi 12 kg těžkým dýchacím přístrojem na zádech, kdy soutěžící v co možná nejkratším čase např. překonává 1,5 metru vysokou překážku, přenáší 80 kg těžkou figurínu, běží několik pater do schodů atp.

Zároveň tato soutěž v Zastávce, zařazená do II. ročníku Ligy MHJ, byla ukončením letošní ligy Moravské hasičské jednoty. V celkovém vyhodnocení všech splněných soutěží v druhém ročníku Ligy TFA ten den podruhé stanul Michal Jelínek na stupni vítězů taktéž na prvním místě s výrazným třetinovým náskokem bodů před ostatními závodníky.