Soptík 2019

V sobotu 30. 11. 2019 jsme se vydali v počtu 14 soutěžících na vědomostní soutěž Soptík do Zastávky u Brna. Celkem zde soutěžilo zhruba 260 dětí a dorostenců. Nejlepší umístění (do 10. místa) získali: Michal Španko a Michal Jelínek v kategorii dorost 1. místo (měli stejný počet bodů), Filip Sapík 4. místo, Sebastian Jaskulka 2. místo v kategorii starší žáci, František Zyka a Ondřej Gregovský 7. místo. Naši kluci nepodcenili přípravu a díky tomu vidíme výsledky, gratulace!


Branný závod Moravské hasičské jednoty 2019

V sobotu 2. 11. 2019 se uskutečnil Branný závod MHJ 2019 v Zakřanech. I přes nepřízeň počasí byla účast opravdu vysoká. Hasičský sbor Rajhrad reprezentovalo celkem 5 družstev, a to jedno v kategorii přípravka, tři v kategorii mladších žáků a jedno v kategorii starších žáků. Nejlépe si vedli naši nejmenší členové Sanjay Thakoor a Jakub Hodain, kteří získali v kategorii přípravky krásné 1. místo.Hasiči bez ohně 2019

Mladí hasiči se vydali soutěžit v TFA do Rosic na soutěž Hasiči bez ohně. V prostorách rosického zámku závodilo celkem 230 dětí ve třech věkových kategoriích. Nejlépe z našich se umístil na 6. místě v kategorii přípravka Sanjay Thakoor. Z mladších žáků si nejlépe vedl a první místo obsadil Sebastian Jaskulka, Filip kroulík 5. místo, David Stupka 7. místo, Tomáš Hrůza 32., Patrik Zyka 37., Richard Gregovský 39., Kuba Kroulík 53. V kategorii starší žáci na bronzovém stupínku Ondřej Gregovský, 18. místo Filip Sapík, 37. příčku František Zyka a Aleš Pop na 48. místě.


TFA 2019

V roce 2019 se Michal Jelínek zúčastnil více než desítky závodů. Nově začala reprezentovat Hasičský sbor Rajhrad i Ivona Jánská, která získala na TFA Šilheřovice 3. místo. Michal získal v tomto roce 5 prvních, 3 druhá a 2 třetí místa. V Prazjské (hlučínské) lize TFA se v kategorii dorostu umístil na 1. místě a v lize MHJ v disciplínách TFA získal 3. místo.


Soptík 2018

V sobotu 1. 12. 2018 se mladí hasiči zúčastnili halové soutěže Soptík. Dohromady ve všech kategoriích soutěžilo celkem 230 dětí. Vědomosti zde byly prověřeny opravdu důkladně a to od znalosti značek požární ochrany až po vázání uzlů či morseovou abecedu. Nejlépe se z našeho sboru umístili Sebastian Jaskulka, který získal 2. místo v kategorii mladších žáků a Michal Jelínek s 1. místem v kategorii dorostu.


TFA 2018

V roce 2018 se náš reprezentant v soutěžích TFA Michal Jelínek zúčastnil desitky soutěží. Nejdále bojoval ku příkladu ve Velkých Karlovicich v Moravskoslezském kraji. Nejlépe se umístil v Podolí u Brna a Hruškách u Slavkova, kde obsadil první příčky. Dále následovalo mnoho umístění na stupních vítězů. V Lize MHJ v disciplínách TFA 2018 získal 3. místo.


Úspěch v TFA 2017

V sobotu 14. října 2017 se za Hasičský sbor Rajhrad zúčastnil patnáctiletý Michal Jelínek soutěže v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive- „železný hasič“) O pohár prezidenta Moravské hasičské jednoty v Zastávce u Brna. V rekordně krátkém čase 03:44,44 minut splnil všech 9 fyzicky náročných stanovišť a právem obsadil krásné 1. místo.

Soutěž probíhá v zásahovém obleku s asi 12 kg těžkým dýchacím přístrojem na zádech, kdy soutěžící v co možná nejkratším čase např. překonává 1,5 metru vysokou překážku, přenáší 80 kg těžkou figurínu, běží několik pater do schodů atp.

Zároveň tato soutěž v Zastávce, zařazená do II. ročníku Ligy MHJ, byla ukončením letošní ligy Moravské hasičské jednoty. V celkovém vyhodnocení všech splněných soutěží v druhém ročníku Ligy TFA ten den podruhé stanul Michal Jelínek na stupni vítězů taktéž na prvním místě s výrazným třetinovým náskokem bodů před ostatními závodníky.